Při zhruba hodinové operaci byly pacientce ve městě Xian, podle informací hongkongského listu South China Morning Post (SCMP), implantovány dva umělé zuby, vytvořené technologií 3D tisku v mezích odchylky 0,2 až 0,3 mm - což je standard požadovaný pro typ operace prováděné robotem. Před zahájením operace umístili lidští zdravotníci pacientku do požadované pozice a naprogramovali pohyby robota. Pro správnou implantaci zubů do ústní dutiny určili úhel a hloubku implantátů. Tyto pohyby testovali a dle shromážděných dat provedli potřebné úpravy, než podali ženě lokální anestetikum a zahájili operaci. Robot tak byl schopen provádět korekce v souladu s pohyby pacientky.
Robotický zubní lékař byl vytvořen v reakci na nedostatek kvalifikovaných zubních lékařů v Číně a znepokojivý počet lidských chyb. Průzkum zjistil, že v zemi potřebuje nové zuby přes 400 milionů lidí, ale počet kvalifikovaných zubních lékařů zaostává za poptávkou a z milionu každoročně provedených implantátů způsobí řada nekvalitních stomatologických ordinací pacientům větší problémy. Technologie, která podle doktora Zhao Yimina, předního čínského odborníka na ústní rehabilitaci, kombinuje odborné znalosti zubních lékařů a výhody robota, byla vyvíjena čtyři roky ve spolupráci se Stomatologickou nemocnicí 4. Vojenské lékařské univerzity v Xian a Ústavem robotiky na univerzitě Beihang v Pekingu.
Roboti se na pomoc zubním lékařům i v oblasti výcviku studentů používají stále častěji. V březnu letošního roku schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léků použití robotického systému Yomi, který má pomáhat lidským chirurgům při montáži implantátů.